RSS

Rozpoznajac Chrystusa w ubogich

20 Mar

Dziś rano czytałam refleksję z ksiażki Raniero Cantalamessy „Ogień miłości Chrystusa”. Poniżej cytat z medytacji: „Rozpoznać Chrystusa w ubogich”:
„Jezus z Nazaretu zidentyfikował siebie z ubogimi. Ten, który wypowiedział słowa ‚Oto Ciało moje’ nad chlebem, wypowiedział je także w odniesieniu do ubogich. Wypowiedział je wtedy, gdy mówił o tym, że to, co zrobiliśmy albo czego nie zrobiliśmy dla tych, którzy sa głodni, spragnieni, ubodzy, w więzieniu czy obcy – TO ZROBILIŚMY LUB TEGO NIE ZROBILIŚMY DLA NIEGO. I wypowiedział te słowa w bardzo uroczysty sposób. ‚Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Zaprawdę powiadam wam: czegoście nie uczynili jednemu z tych najmniejszych, mnieście nie uczynili’ (Mt 25, 40-41). To tak, jakby powiedział: ten żebrak w podartych szmatach, który jest głodny… ten wrak człowieka, który wyciaga rękę… to ja, to byłem ja!”.

Po popołudniu miałyśmy osobistą możliwość spotkania Chrystusa w ubogich. Nasza przyjaciółka – Gail, o której pisałam już kiedyś – zaprowadziła nas do ubogich starszych ludzi, o których wiedziała, że są w szczególnej potrzebie. Odwiedzałyśmy ich biedne mikroskopijne domki, czesto tylko z łóżkiem, małym stolikiem, krzesełkiem i zasłonką służącą za drzwi. Podziwiałyśmy jak czysto są utrzymane. Z paczuszek, które tym ludziom dałyśmy na Wielkanoc, najwięcej radości było z aspiryny. Leki sa tutaj bardzo potrzebne. Dziękujemy Bogu za łaskę spotkania Go dzisiaj w ubogich.

20130320-223558.jpg

20130320-223800.jpg

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 20/03/2013 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: