RSS

Weszli do Kościoła

13 Paźdź

Ostatnie dni to była ogromna praca i na koniec wielka radość, dająca sens wszystkiemu, co tu robimy. Grupa w większości najbiedniejszych dzieci, z którymi pracujemy, przyjęła chrzest, a potem pierwszą komunię św.

W piątek 9 października Kościół ochrzcił nam dwunastkę dzieci. Następnego dnia, w sobotę, w uroczystość bł. Marii Angeli, te starsze przyjęły pierwszą komunię św. To była radosna uczta, na którą – jak w niedzielnej ewangelii – zaprosił Pan.

Jezus wielokrotnie zaprasza, byśmy żyli tym, co głosił podczas swojej ziemskiej służby, Dobrą Nowiną: „Przygotujcie się! Królestwo Boże jest blisko”. Jak wygląda niebo? Widzieliśmy to przez chwilę tutaj w piątek i sobotę. Królestwo Boże jest pośród nas, choć jeszcze nie w pełni. Jest w jakiś jeszcze niedoskonały, ziemski sposób, ale już można smakować trochę tej zapowiedzianej uczty.

To wokół stołu Pana, we wspólnocie, odnajdziemy naszą najgłębszą tożsamość, kim naprawdę jesteśmy. Tak wygląda królestwo Boże. Wczoraj do stołu zasiedli ci, którzy mogliby nigdy nie mieć okazji uczestniczyć w uczcie, gdyby Bóg nie podarował im zaproszenia, szat i nie zastawił stołu, dzięki Jego dobroci i Waszej trosce, Dobroczyńcy misji sióstr felicjanek.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 13/10/2020 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: