RSS

Ludzie gwałtowni zdobywają Królestwo

10 Gru

Trudne dziś Słowo. W świecie pełnym przemocy niełatwo słuchać Jezusa wygłaszającego pochwałę „ludzi gwałtownych”. Przemoc, o której mówi Jezus, to zmaganie z samym sobą, aby zwyciężyło w nas Królestwo. Podzielę się z Wami tym, co przeczytałam, i co bardzo do mnie przemówiło: komentarzem Izaaka Syryjczyka, mnicha żyjącego w VII wieku w okolicach Mosulu:

„Niech nic ci nie przeszkadza w jednoczeniu się z Chrystusem… Módl się bez zwłoki, błagaj z całego serca, proś gorąco, aż otrzymasz. Nie ustawaj w tym. Te rzeczy zostaną ci dane, jeśli wpierw z całą wiarą zmusisz się, by powierzyć Bogu każdą troskę i zastąpić własną przezorność opatrznością Bożą. Kiedy On ujrzy twoją wolę, kiedy zobaczy, że w czystości serca zaufałeś Mu bardziej niż sobie samemu, i zmuszasz się, by pokładać większą nadzieję w Nim, niż we własnej duszy, wtedy ta nieznana ci moc przyjdzie zamieszkać w tobie. I poczujesz wszelkimi zmysłami moc Tego, który niewątpliwie jest z tobą. Dzięki tej mocy wielu wchodzi do ognia bez obawy i chodzi po wodzie bez wahania” (Mowy ascetyczne, Pierwsza seria, nr 19)

Jak piękne i bogate jest syryjskie chrześcijaństwo! Niech Pan strzeże chrześcijan znajdujących się teraz w niebezpieczeństwie w swoim kraju, niech ocali ich wiarę i otworzy serca tych, którzy mogą im pomóc!

 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 10/12/2015 w Uncategorized

 

One response to “Ludzie gwałtowni zdobywają Królestwo

  1. Halina

    11/12/2015 at 02:14

    Dzięki za podzielenie się tekstem tak uniwersalnym…zawsze aktualnym.

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: