RSS

Wyłączają internet i telefony

25 Wrz

Pytacie nas o skutki huraganu Fiona. Na szczęście minął nas bokiem. Mieliśmy tylko silny wiatr i trochę deszczu.

Ale i bez tego Haiti potrzebuje naszej modlitwy. Demonstracje i przemoc obejmują teraz cały kraj, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Ludzie chcą, aby premier odszedł z urzędu. Ceny paliw są zaporowe, ale i tak paliwa nie ma. Drogi zablokowane, grabieże, rozruchy, przemoc. Na północ od Port-au-Prince tłum wstargnął i splądrował klasztor i szkołę sióstr salezjanek i budynek Caritas. Ludzie rozsyłali sobie filmiki, jak bezczeszczone są szaty liturgiczne skradzine z kaplicy sióstr.

W naszym domu każdego popołudnia adoracja Najświętszego Sakramentu, aby błagać Boga o miłosierdzie, uzdrowienie i rozwiązanie problemów, z którymi boryka się Haiti.

Przemoc w Jacmel nasiliła się. Demonstranci spalili siedzibę firmy dostarczającej elektryczność i kilka dużych przedsiębiorstw. Podczas rozruchów wielu jest rannych, a szpital miejski nie funkcjonuje.

Boimy się, że utracimy łączność ze światem. Z powodu aktów przemocy, walk ulicznych i zapaści ekonomicznej coraz cześciej wyłączany jest na Haiti internet i telefony. Modlimy się za ten kraj, modlimy się o cud, bo widać, źe żaden człowiek temu nie zaradzi…

https://haitiantimes.com/2022/09/17/acts-of-dechoukaj-continue-phone-and-internet-disrupted-around-haiti/

 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 25/09/2022 w Uncategorized

 

One response to “Wyłączają internet i telefony

  1. kajmanek58

    01/10/2022 at 17:15

    Wspieram Was modlitwą. Teraz tylko Ukraina, a o innych miejscach cisza. A przecież u Was o wiele większa tragedia. Niech Bóg wspiera Was Siostry a Haiti niech ma w swojej opiece. Henryk

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: