RSS

Angażujemy młodzież w program ONZ

25 Wrz

Pewnego dnia dostałyśmy e-maila od dr Sheryl Simmons. Uslyszała w Stanach o naszym programie czystej wody, Servants of Living Water, i chciała dowiedzieć się więcej. Okazało się, że jest dyrektorem programu, który angażuje młodzież do opracowania planu budowy studni na terenach, gdzie brak dostępu do czystej wody. Jest to program pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Celem tej inicjatywy, Work Around the World for Water, jest rozwijanie wiedzy i umiejętności młodych, aby stawali się liderami swoich społeczności w zakresie gospodarowania czystą wodą.

Okazało się, że mamy wspólne cele, więc zgodziłyśmy się zaangaźować naszych młodych w ten program. Znamy wieś Marigot, która desperacko potrzebuje czystej wody. 15 lipca pojechaliśmy tam do szkoły, w której uczy się około 760 dzieci i młodzieży bez dostępu do swieżej wody.

Potem, we wtorek 19 lipca odbyliśmy pierwsze spotkanie z naszymi młodymi. Dzień wypełniło oglądanie materiałów filmowych i dyskusja nad tym, jak zaradzić deficytowi czystej wody w Marigot. Potem młodzi odwiedzą Marigot i rozpoczną wspólpracę z tamtejszą społecznością lokalną. Cieszymy się, że nasza młodzież zdobędzie nowe doświadczenie i zrobi kolejny krok w budowaniu wspólnoty i służbie swojemu krajowi.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 25/09/2022 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: