RSS

Jacmel ma nowego biskupa

15 Mar
Ojciec św. Franciszek mianował biskupa Glandasa Marie ErickToussainta nowym ordynariuszem diecezji Jacmel.
Radosna nowina zastała nas w Stanach, mimo to miałyśmy okazję służyć Kościołowi w tej ważnej chwili. Udostępniłyśmy naszą misję na zakrystię uroczystego ingresu. Jean-Philippe powiedział później, że przez kilka godzin czuł się, jak w Watykanie: tylu było biskupów, księży i slużby liturgicznej. Cieszymy się, że to właśnie z naszego domu wyruszyła uroczysta procesja, w której – w otoczeniu episkopatu Haiti i nuncjusza apostolskiego – nowy biskup został wprowadzony do diecezji.
Odchodzący biskup Launay Saturne, który już objął katedrę prymasa Haiti, przekazał nam podziękowania od nuncjusza i episkopatu.
Bp Glandas Marie Erick Toussaint to już trzeci biskup na Haiti, z którym będziemy blisko współpracować. Jemu i sobie życzymy, by współpraca przynosiła dobre owoce dla dzieła ewangelizacji i chwałę Bogu.
Tymczasem my myślimy, jak dostać się z powrotem do Jacmel. Próbujemy kontaktować się z ludźmi, którzy mogą nam w tym pomóc. Obydwie dochodzimy do siebie po różnych zabiegach. Ja jeszcze czekam na wyniki badań i decyzje lekarzy, co dalej. Myślami i sercem jesteśmy jednak tam – w Jacmel.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 15/03/2019 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: