RSS

Dla orientacji w terenie

23 Lip

Pod koniec marca przeprowadziłyśmy się już definitywnie na nowe miejsce, choć do tej pory od czasu do czasu mamy jeszcze robotników wykańczajacych rożne niedoróbki. Przy kilku okazjach pokazywałyśmy już tu zdjęcia z nowej siedziby, ale Agnieszka zwróciła mi uwagę, że trudno na ich podstawie wyrobić sobie poglad o całości. Dlatego poniżej kilka bardziej „systematycznych” zdjęć.

Nasza misja znajduje sie niedaleko nowego kościoła, w nowszej czesci Jacmel. Jest to teren należacy do diecezji, który nasza Prowincja dzierżawi na sto lat. Po jednej stronie sasiadujemy ze szkoła francuska, po drugiej – z budynkami niedokonczonej szkoły Jana Pawła II, budowanej przez Fundację Polska-Haiti. Od strony bramy mamy za sasiadów prywatne domy, a część muru dzielimy z polem kukurydzy.

Zdjecia robione w kierunku ruchu wskazówek zegara w kolejności przedstawiaja:

1. Widok na wschód: nasza brama wjazdowa (w tle prywatny dom, za nim góry).

2. Widok na wschód: po lewej od bramy – budynek mobilnej przychodni, po prawej – domek gospodarzy.

3. Domek gospodarzy, a po prawej, za samochodem, wyłania się nasz dom – widać kratę okalającą ganek.

4. Widok na południe: po lewej (niższa część) – nasz dom. Część wyższa – otwarta sala zajęć dla dzieci i młodzieży, za którą znajduje się kuchnia. Tu gotujemy i podajemy posiłki dla naszych podopiecznych. Jedną ze ścian traktujemy jako ekran i w piątki robimy „kino” – film i popcorn dla chętnych. Po prawej wyłania się krata domu wolontariuszy.

5. Dom wolontariuszy, a obok mały domek, który służył robotnikom w czasie budowy. Poprosiłyśmy, by go nie rozbierali. Teraz mieszka w nim Jean-Philippe, o którym w następnym blogu.

6. Widok na zachód: jeszcze raz domek Jean-Philipa i zbiornik, w którym słońce ogrzewa nam wodę i który – dzięki sile grawitacji – daje ciśnienie w rurach. Z prawej wyłaniają się kontenery.

7. Widok na stronę północna: kontenery, które zadaszyłyśmy, zyskując między nimi jeszcze trochę miejsca na pracę z dzieciakami. Kontenery, to początek naszej obecności na Haiti. W nich przechowywałyśmy nasze rzeczy, najpierw na terenie Caritasu, potem już tutaj w trakcie budowy. Po prawej plac zabaw i wyłaniająca się sala komputerowa.

8. Powrót do bramy – widoczny po lewej budynek z salą komputerowà, po prawej – pomieszczenia mobilnej przychodni.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 23/07/2018 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: