RSS

Ostatnie dni katedry św. Jakuba i Filipa

25 Sier

Przyjaciele przynaglają do pisania bloga. Jesli upał i wilgotność powietrza, które pod koniec pracowitego dnia dosłownie powalają z nóg, mogą nas usprawiedliwić, to prosimy: miejcie nas za usprawiedliwione. Do upału dodam jeszcze ciągły brak elektryczności, który zabiera nam dostęp do internetu.

Co u nas ostatnio? 

W lipcu odbyło się pożegnanie katedry: ostatni modlitewny koncert, a potem ostatnia Eucharystia. Katedra była przepełniona, ludzie stali na zewnątrz, jakby każdy chciał podziękować za łaski, które otrzymał w tym miejscu.

Katedra została zniszczona przez trzęsienie ziemi z 2010 r. Do tej pory trwały badania i pertraktacje: uda się ją odbudować, czy też trzeba zburzyć i budować na nowo. Wersja „burzenie i budowa od nowa” okazała się tańsza. Następnego dnia po uroczystym pożegnaniu zaczęto wyburzanie. Ocalono tylko ołtarz. My uczestniczyłyśmy w pożegnalnej Eucharystii jeszcze przed wylotem na kapitułę. Po powrocie mogłyśmy już tylko oglądać pusty plac.

Smutne to wydarzenie, ale to dobrze, że Haiti powoli powstaje z gruzów… 

 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 25/08/2017 w Uncategorized

 

One response to “Ostatnie dni katedry św. Jakuba i Filipa

  1. slowfaith

    06/09/2017 at 04:28

    Siostro a z jakiego, czyjego budzetu katedra bedzie odbudowywana? Niech zywa swiatynia serc rosnie wraz z nowa swiatynia. Pozdrawiam serdecznie.

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: