RSS

Ukojenie dla dusz

09 Lip

Zaraz po napisaniu poprzedniego bloga, słuchałam homilii ks. Dziurzyńskiego do dzisiejszej ewangelii, w której pyta: jakie jarzmo dotyka cię w tym momencie twojego życia? Byliby tacy (ja 😉 ), którzy by odpowiedzieli, że znużenie upałem. Na te wszystkie nasze ciężary Bóg daje odpowiedź: obiecuje radość właśnie tym, którzy są utrudzeni i obciążeni. „Ufajmy więc!” – mówi ks. Dziurzyński.

Jezus wysławia Boga w dzisiejszej modlitwie za to, że istnieją ludzie, którzy w prostocie przyjmują życie takim, jakie jest, i błogosławią Pana za to, co jest im dane. Bo prostota polega na tym właśnie, aby we wszystkim widzieć dar. W postawie prostoty przychodzi prawdziwy pokój do serca. Chcę się właśnia tak nawracać: by mieć proste serce i umieć błogosławić Boga za życie, takie, jakie ono jest. Wtedy jarzmo stanie się lekkie.
Mt 11,25-30:

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 09/07/2017 w Uncategorized

 

One response to “Ukojenie dla dusz

  1. HALINA

    10/07/2017 at 05:47

    Dla mnie to chyba cud, że Wy w tym upale bez prądu,wody i…jeszcze żyjecie i to w dodatku tak aktywnie.Widok tego termometru ze słupkiem ponad koniec skali mówi sam za siebie…Z całego serca życze ochłody i nawrócenia rzadzacych tym krajem by wreszcie pomyśleli o swych ludziach!

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: