RSS

„Błogosławiony, który rozdaje i obdarza ubogich”

08 Czer

To dzięki ofiarności ludzi z mojej rodzinnej parafii w Sulęcinie, dzięki ich wrażliwości i hojności, jesteśmy w stanie dalej pomagać najuboższym w Jacmel. Z waszych darów kupiłyśmy ryżu, fasoli i warzyw na obiady dla osiemdziesięciorga dzieci na cały miesiąc! Opłacimy też panie, które gotują. Poza tym starczyło na zaległe opłaty szkolne dla wielu dzieci, które bez waszej pomocy nie mogłyby odebrać świadectw. Przed każdym posiłkiem dzieci modlą się za swoich dobroczyńców.

Piłki, zabawki, pomoce szkolne, które otrzymałam w Polsce dla naszych podopiecznych, przylecą później – nie byłam w stanie zabrać ich za jednym razem ze Stanów. Do samolotu można wziąć tylko dwie walizki, a my ze Stanów musimy wozić przede wszystkim żywność. Ale dzieciaki już nie mogą się doczekać! Niech Was Bog błogosławi!

Ps. 112: Błogosławiony człowiek, który służy Panu * i wielką radość znajduje w Jego przykazaniach. Potomstwo jego będzie potężne na ziemi, *dostąpi błogosławieństwa pokolenie prawych. Dobrobyt i bogactwo będą w jego domu, * a jego sprawiedliwość będzie trwała zawsze. On wschodzi w ciemnościach jak światło dla prawych, * łagodny, miłosierny i sprawiedliwy. Dobrze się wiedzie człowiekowi, który z litości pożycza *i swoimi sprawami zarządza uczciwie. Sprawiedliwy nigdy się nie zachwieje * i pozostanie w wiecznej pamięci. Nie przelęknie się złej nowiny, * jego mocne serce zaufało Panu. Jego wierne serce lękać się nie będzie * i spojrzy z wysoka na swych przeciwników. Rozdaje i obdarza ubogich, † jego sprawiedliwość będzie trwała zawsze, *wywyższona z chwałą będzie jego potęga.


 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 08/06/2017 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: