RSS

Dziękujemy za wasze modlitwy

07 Paźdź

Przeżyliśmy tu straszną kilkudniową ulewę i niewyobrażalną wichurę. Wszystko wokół przemoczone i zalane. Ściany w naszym domu kompletnie przesiąkły, farba spuchła i zaczęła odpadać. Nie ma prądu i nie wiemy, czy i kiedy wróci. Zjadamy resztki z niedziałającej lodówki. Skończył się też gaz i nigdzie nie można kupić – nie możemy gotować. Sklepy już wszędzie puste. Kończy się też pitna woda, którą tutaj trzeba kupować. Huragan, ulewy i powodzie zanieczyściły wszystkie zbiorniki. Rozdajemy, co możemy: dziś roznosiłyśmy mydło. Wiele naszych rodzin straciło wszystko w powodzi i błocie. Nie mają gdzie ani na czym spać. Na wieść o nadchodzącym huraganie nakupiłyśmy mąki, ryżu i kukurydzy – teraz porcjujemy to i rozdajemy tym, którzy potrzebują najbardziej.
Telefony włączamy tylko na chwilę, żeby oszczędzać baterie. Mamy generator działający na benzynę, ale nigdzie nie można kupić benzyny. Piszę tego bloga w ciemności. Mam nadzieje, że uda się go wysłać poza Haiti, a tam przyjaciele pomogą go opublikować i dokleją zdjecia. 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 07/10/2016 w Uncategorized

 

One response to “Dziękujemy za wasze modlitwy

  1. gimfelic

    13/10/2016 at 03:36

    Kochana  Siostro Ingo, probuje zlozyc Ci zyczenia imieninowe. Tak, niech Cie – niech Was – Pan blogoslawi , strzeze, obdarza moca w tej konkretnej sytuacji. Inga, jestem z Toba, modle sie. Ufam, ze te zyczenia do Ciebie dojda. Pokoj z Toba! s.M. Jana Sz.   W dniu 2016-10-07 09:30:49 użytkownik Siostry Felicjanki Haiti napisał: WordPress.com feliciansistershaiti posted: „Przeżyliśmy tu straszną kilkudniową ulewę i niewyobrażalną wichurę. Wszystko wokół przemoczone i zalane. Ściany w naszym domu kompletnie przesiąkły, farba spuchła i zaczęła odpadać. Nie ma prądu i nie wiemy, czy i kiedy wróci. Zjadamy resztki z niedziałaj”

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: