RSS

Niedziela Chrztu Pańskiego

10 Sty

Dziś Liturgia pokazuje nam Jezusa, który przyjmuje chrzest razem z grzesznikami. On, który jest święty, nieskalany żadnym grzechem, od początku do końca przyjmuje na siebie naszą rzeczywistość.

A my, a ja? Na co dzień widzę swoje grzechy. Ale czy naprawdę uważam się za grzesznika? Czy naprawdę potrafię stanąć w prawdzie i uznać swoją rzeczywistość? Czy pozwalam się potraktować tak, jak na to zasługuje grzesznik? Czy godzę się na ostatnie miejsce, na upokorzenie? Na odrzucenie i karę, na które zasługuje grzesznik? Nikt z nas tego nie umie. Choć prawdziwie jesteśmy grzesznikami, mamy o sobie wysokie mniemanie. A Jezus wziął nasze grzechy na siebie i zamiast nas przyjął karę, na którą zasługujemy: śmierć. 

Niedziela Chrztu Pańskiego przynosi nam Dobrą Nowinę. Już na początku swojej działalności Jezus pokazuje, że przyszedł uwolnić nas od konsekwencji naszego grzechu. On jest tym, który bierze na siebie nasze grzechy, wchodzi za nas w sytuacje, w których my widzimy tylko śmierć i w które nie chcemy wchodzić. Robi to, aby pokazać, że śmierć jest nie w cierpieniu, ani nie w upokorzeniu. Ani nie w zajmowaniu ostatniego miejsca. Śmierć jest w grzechu. 
Przez pokorne przyjęcie śmierci, a potem zmartwychwstanie, Jezus daje nam moc nie tylko rozumienia tej tajemnicy, ale i życia nią. Panie, przymnóż nam wiary!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 10/01/2016 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: