RSS

Kongres Misyjny 2015: Wezwani do bycia uczniami-misjonarzami

04 Paźdź

  

Z Filadelfii i spotkania z papieżem wpadłyśmy na dwie noce do Lodi i już jesteśmy na południu Stanów – w Houston w Teksasie. Tu odbywa się ogólnoamerykański Kongres Misyjny pod hasłem zaczerpniętym z adhortacji papieża Franciszka Evangelii Gaudium: Witnessing Mission: Called to be Missionary Disciples. Misja-Świadectwo: Wezwani do bycia uczniami-misjonarzami”.

„Na mocy otrzymanego chrztu każdy członek Ludu Bożego stał się uczniem-misjonarzem (por. Mt 28, 19). Każdy ochrzczony, niezależnie od swojej funkcji w Kościele i stopnia wykształcenia w wierze, jest aktywnym podmiotem ewangelizacji i czymś niestosownym byłoby myślenie o schemacie ewangelizacji prowadzonej przez wykwalifikowanych pracowników, podczas gdy reszta wiernego ludu byłaby tylko odbiorcą ich działań. Nowa ewangelizacja powinna pociągać za sobą nowy protagonizm każdego z ochrzczonych. To przekonanie przybiera formę apelu skierowanego do każdego chrześcijanina, by nikt nie wyrzekł się swojego udziału w ewangelizacji. Jeśli ktoś rzeczywiście doświadczył miłości Boga, który go zbawia, nie potrzebuje wiele czasu, by zacząć Go głosić i nie może oczekiwać, aby udzielono mu wielu lekcji lub długich pouczeń. Każdy chrześcijanin jest misjonarzem w takiej mierze, w jakiej spotkał się z miłością Boga w Chrystusie Jezusie. Nie mówmy już więcej, że jesteśmy «uczniami» i «misjonarzami», ale zawsze, że jesteśmy «uczniami-misjonarzami»” (Evangelii Gaudium, 120)

Cieszymy się, że mamy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach takich, jak to. Ważne, by być w jedności z Kościołem, który posyła na misje, ale to także piękne rekolekcje i okazja do spotkania ludzi, od których wiele się uczymy. Rok temu poznałyśmy siostrę Laurinn, dzięki której mogłyśmy na Haiti rozpocząć program „Woda z błogosławieństwem”. S. Laurinn jest też i w tym roku – już się widziałyśmy i miałyśmy okazję opowiedzieć jej trochę o naszym doświadczeniu.

Tu też przeżyłyśmy Transitus z franciszkanami i modliłyśmy się za rozpoczynający się w Rzymie synod w sprawie rodziny.

Wyjeżdżamy z Kongresu z zapałem, aby podejmować wezwanie do jeszcze pełniejszego bycia uczniami – misjonarzami!

   
    
   

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 04/10/2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: