RSS

„Jeśli się nie staniecie, jak dzieci…” Mt 18, 2

05 Lu

Podczas dwutygodniowego pobytu w Stanach miałyśmy zajętą każdą chwilę, właściwie już od następnego dnia po przylocie. To był dzień spotkania z zaprzyjaźnioną parafią w stanie New Jersey. Księża dali nam okazję mówić o haitańskiej misji sióstr felicjanek na każdej mszy św. W następny weekend robiłyśmy to samo w parafii w Michigan, do której zaprosił nas ksiądz poznany kiedyś przeze mnie jeszcze w czasie pracy w Rzymie. Poza tym w tych dniach miałyśmy spotkanie z uczniami jednej z felicjańskich szkół – młodzież ze szkoły średniej podjęła się sprzedaży bransoletek wykonanych przez nasze dziewczęta, aby pomóc im opłacić szkołę. Spotkałyśmy się też z Siostrami w klasztorach w Lodi i w Coraopolis i z przedstawicielami parafii św. Gabriela w New Jersey. Wszyscy byli ciekawi, jak wygląda nasza praca na Haiti. Wszyscy też pomagali na różne sposoby. Parafia św. Gabriela, która już wcześniej nam pomagała, tym razem wysłała na Haiti 3 palety nowych butów dla dzieci do szkoły. Prócz tego podjęła się sprzedaży prac naszych młodych artystów.

Podczas tych wielu spotkań, z których każde bylo dla nas wzruszające i motywujące, może najbardziej poruszyła mnie postawa kilkorga dzieci. Spotkałyśmy m.in. dwóch braci, mieli może po 5-7 lat. Po wysłuchaniu podczas mszy św. naszego świadectwa, poszli do domu i przynieśli skrzyneczkę, w której zbierali pieniądze „dla potrzebujących”. Sami zrobili też kilka breloczków do plecaków i wszystko oddali nam, by przekazać dzieciom na Haiti. Inna dziewczynka, taka w wieku przedszkolnym, powiedziała nam, że przyszła do kościoła podziękować Bogu za uzdrowienie kotka i – w geście wdzięczności – ofiarowała swoje oszczedności na misję. Jak trzeba wychowywać dzieci, by miały tak otwarte serca? Mam w rodzinie małe dzieci i wiem, jaka to odpowiedzialność.

Panie, proszę Cię za wszystkimi dziećmi w naszych rodzinach: byś ksztaltował ich serca nawet wtedy, kiedy my, dorośli, tego nie potrafimy robić. A nam, byś dawał serca otwarte i wdzięczne, i ufające Twojej Opatrzności. Błogosław, Panie, wszystkim naszym dobrodziejom!

br />
IMG_3108

<a

IMG_3112

IMG_3115

IMG_3109-4

IMG_3094-0

IMG_3095

IMG_3111

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 05/02/2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: