RSS

5. rocznica trzęsienia ziemi

12 Sty

Dziś, 12 stycznia, Haiti ma dzień wolny od pracy i szkoły. Jest to dzień zadumy nad tym, co wydarzyło się 5 lat temu. U nas odbyła się jutrznia za zmarłych i msza św. za tych, którzy wtedy zginęli i tych, którzy do tej pory cierpią z powodu skutków kataklizmu. Wieczorem zaprosiłyśmy tych naszych podopiecznych, którzy chcieli, na modlitwę i dzielenie się tym, co przeżyli tamtego dnia. To była bardzo piękna chwila. Młodzi opowiadali swoje wspomnienia. Każdy dobrze pamiętał, gdzie wtedy był, jak odczuł trzęsienie ziemi. Każdy kogoś stracił… Najbardziej przejmujące było świadectwo Debory: straciła najbliższą przyjaciółkę, która w czasie trzęsienia była w domu. Jej rodzice mieli duży, piętrowy dom. Wszystko się zawaliło. Przez dwa dni żyła jeszcze pod gruzami, rodzice słyszeli jej głos. Niestety, nie udało się jej uratować. Zanim ludzie do niej dotarli – zmarła.

Na końcu młodzież prosiła i nas, byśmy podzieliły się swoimi wspomnieniami z tamtego czasu. Mówiłyśmy im, jak zrodził się pomysł posłania nas na Haiti. Że właśnie tamto wydarzenie trzęsienia ziemi było najważniejszym bodźcem dla Sióstr Felicjanek, by założyć tu misję.

Po wszystkim jeden z chłopców podziekował nam za zorganizowanie tego wieczoru, za to, że chciałyśmy słuchać ich przeżyć. Potem poprosili nas, byśmy podziękowały Siostrom za przysłanie nas na Haiti. Napisali na tablicy kilka słów podziękowania…

2015/01/img_1774.jpg

2015/01/img_1771.jpg

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 12/01/2015 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: