RSS

Oto poczniesz i porodzisz syna…

19 Gru

„Przyszedł do mnie mąż Boży, którego oblicze było jakby obliczem Anioła Bożego – pełne dostojeństwa. Rzekł do mnie: Oto poczniesz i porodzisz syna, lecz odtąd nie pij wina ani sycery, ani nie jedz nic nieczystego, bo chłopiec ten będzie Bożym nazirejczykiem od chwili urodzenia aż do swojej śmierci”.

Pan daje życie, otwiera łono albo je zamyka, nie musi nawet posługiwać się mężczyzną… Myślę dzisiaj o tysiącach haitańskich dzieci, które tutaj spotykam, poczętych z przypadku. Dzieciach, które były niemiłym zaskoczeniem dla młodych matek, o których istnieniu ich ojcowie często nawet nie wiedzą, bo mężczyźni tu znikają z życia kobiet szybciej niż się pojawili… Myślę dziś o tym, że nawet w takich pogmatwanych życiowych sytuacjach, istnienie tych dzieci nie jest przypadkiem. Że życie Schnaidera, Michlena i Jolandesa jest darem Boga, który ma wobec nich piękny plan. I juz ten plan realizuje.

Także nas, felicjanki na Haiti, Bóg wzywa do wypełnienia swojego planu wobec tych Jego dzieci. To jest piekne! To dziecko w łonie nastoletniej Dady, która ma urodzić w styczniu, też jest już objęte planem Boga i Jego miłością, choć plan jego matki jest taki, by je gdzieś oddać, żeby Dada mogła skończyc szkołę.

Moje i twoje życie też jest częścią tego pięknego planu Boga – planu zbawienia. Módlmy sie dziś, aby Bóg otworzył nasze oczy, pozwolił widzieć posłańca – Gabriela – w naszym życiu. I by dał nam wiarę do udzielenia mu dobrej odpowiedzi. Nawet, jeśli czasem lub przez jakis czas, dla naszego dobra trzeba nam pozostać niemymi…

/home/wpcom/public_html/wp-content/blogs.dir/aaf/40406888/files/2014/12/img_1684.jpg

/home/wpcom/public_html/wp-content/blogs.dir/aaf/40406888/files/2014/12/img_1685.jpg

/home/wpcom/public_html/wp-content/blogs.dir/aaf/40406888/files/2014/12/img_1687.jpg

/home/wpcom/public_html/wp-content/blogs.dir/aaf/40406888/files/2014/12/img_1686.jpg

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 19/12/2014 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: