RSS

Pytacie nas, co to „radość doskonała”…

05 Paźdź

Zapytacie nas, co to jest Franciszkowa „radość doskonała” w wydaniu haitańskim?
Jeśli by się nam udało wybudować własnymi rękami schronienie dla wszystkich bezdomnych i sprawić, żeby nie było głodnych w Jacmel – to nie jest jeszcze radość doskonała. Jeśli miałybyśmy moc czynienia cudów i mogły sprawić, by każda samotna matka tutaj miała kochającego i troskliwego męża, to nie jest jeszcze radość doskonała. Jeśli mogłybyśmy zmienić cały system edukacyjny na Haiti tak, żeby szkoły były na wysokim poziomie, miały świetnych nauczycieli i były dostępne dla wszystkich dzieci, to nie jest jeszcze radość doskonała. Jeśli mogłybyśmy pięknie i poruszająco głosić ewangelię tak, żeby serca wszystkich ludzi pałały, to jeszcze nie byłaby radość doskonała.

Ale jeśli wieczorem temperatura powietrza przekraczałaby 40 stopni, wilgotność blisko 100 % i nagle skończyłaby się woda i nie mogłybyśmy umyć naczyń, wykąpać się ani spłukać tolety, i jeśli nie byłoby prądu, wiec nie byłoby światła, wiatraków, lodówka by nie działa, telefon nie mógł zostać naładowany, i jeśli nikt poza nami nie czułby się za tę sytuację odpowiedzialny, aby szukać jakiegoś ratunku, jeśli w tej sytuacji poszłybyśmy spać brudne, spocone, w ciemności i niewyobrażalnie mokrym upale, bez kontaktu ze światem, bo wszystkie telefony w końcu padły, ale BEZ NARZEKANIA, dając Bogu prawo, by dla naszego nawrócenia tak nam tak właśnie zorganizował wieczór w sobotę, święto św. Franciszka – to byłaby radość doskonała!

Niestety, nie udało się. Pan Bóg swoją część wypełnił, ale my potrzebujemy nawrócenia… 😦 Świety Franciszku módl się za nami.

IMG_1435.JPG

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 05/10/2014 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: