RSS

Polyanna

17 Wrz

Spotkałyśmy ciekawą kobietę: Polyannę Domond, artystkę i fankę rycyklingu. Interesująca, ale i trudna jest historia jej życia. To córka byłego ambasadora Wenezueli. Zna kilka jezyków. Była reporterką w haitańskiej telewizji aż do trzęsienia ziemi w 2010 roku.

Polyanna miała męża i dzieci. W momencie trzęsienia ziemi jechała do domu w Port-au-Prince. Czekała tam na nią jej rodzina. 17 osób znajdujących się pod jej dachem zginęło. W tym mąż i dzieci. Śmierć najbliższych wstrzasnęła Polyanną tak bardzo, że radykalnie się zmieniła. Z kobiety skupionej na sobie, własnej urodzie i wygodzie, stała się kimś, kto poświęca życie innym, szczególnie tym zranionym przez katastrofę z 2010 roku.

Przez lata próbowała też odbudować własne życie i dom. Obecnie mieszka na wsi w pobliżu Jacmel, gdzie zajmuje się rycyklingiem plastyku i starych opon, zmieniając je w dzieła sztuki. Teraz buduje dom z plastikowych butelek. Otworzyła też dom dla gości na swoim terenie nad morzem. Mieszka całkiem blisko nas.

Polyanna opiekuje się młodymi artystami. Jednym z nich jest Nelson. W więzieniu nauczył się robić torby z worków od cementu i plastikowych butelek. Teraz próbuje utrzymywać rodzinę zarabiając w taki właśnie sposób.

IMG_2612.JPG

IMG_2617.JPG

IMG_2615.JPG

IMG_2611.JPG

IMG_2608.JPG

IMG_2616.JPG

IMG_2613.JPG

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 17/09/2014 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: