RSS

(s.Marilyn:) Modlimy się o pokój w Syrii

08 Wrz

Papież Franciszek potępił użycie broni chemicznej w Syrii. Świat Zachodni wini za tę zbrodnię syryjski rząd i rozważa w odpowiedzi użycie siły przeciwko reżimowi z Damaszku. Papież mówi jednak: „Nigdy więcej wojny!”.

Franciszek wzywa katolików, ludzi innych wyznań i wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy o pokój w Syrii i zaangażowania na różne sposoby w rozwiązanie tego konfliktu.

Przygotowałyśmy więc w naszym domu godzinną adorację w tej intencji. Po pierwszych dziesięciu minutach wyłączono nam prad. Siedziałyśmy w ciemności, łącząc się z cierpiącymi w Syrii i wszędzie tam, gdzie trwa wojna i prześladowanie.

Papież Franciszek:

„Zachęcam, by nadal się modlić, żeby natychmiast ustała przemoc i zniszczenie w Syrii i aby pracowano z odnowionym zaangażowaniem na rzecz sprawiedliwego rozwiązania bratobójczego konfliktu. Módlmy się także za inne kraje Bliskiego Wschodu, szczególnie za Liban, aby odnalazł upragnioną stabilizację i nadal był wzorem współistnienia; za Irak, aby fanatyczna przemoc ustąpiła miejsca pojednaniu; i za proces pokojowy między Izraelczykami a Palestyńczykami, aby postępował zdecydowanie i odważnie. Módlmy się za Egipt, aby wszyscy Egipcjanie, muzułmanie i chrześcijanie zaangażowali się we wspólne budowanie społeczeństwa dla dobra całej ludności” (eKai)

20130908-154419.jpg

20130908-154431.jpg

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 08/09/2013 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: