RSS

Dzielimy sie obfitością doświadczanych błogosławieństw

12 Lu

W czasie gdy Jacmel ciągle świętuje ostatnie chwile karnawału, my nadal zajmujemy się porządkowaniem mieszkania – domu Matki Bożej Nieustajacej Pomocy. Odpakowujemy kartony i dzielimy się tym, co się w nich znajduje. Wielkim marzeniem i potrzebą Haitaczyków są buty. Ich posiadanie pozwala dzieciom na pójście do szkoły. W naszym kontenerze przypłynęło wiele par adidasów, podarowanych przez amerykańskich sponsorów. Mogłyśmy sprawić radość wielu ludziom. Wiekszość rozdałyśmy dzieciom z gór. Dziewczynka na zdjęciu poniżej to Kasandra, o której pisałam już wcześniej. Powiedziała nam, że nigdy w życiu nie miała takich ładnych ubrań, jak te które otrzymała od nas. Przyszła, aby się pokazać i poprosiła, aby zrobić jej zdjęcie. Dziękujemy tym wszystkim, których hojne serca uszczęśliwiły Kasandrę.

Innym błogosławieństwem, którego tu doświadczamy, są ludzie posłani przez Boga do nas. Możemy powiedzieć, że mamy tu pawdziwych przyjaciół, którzy troszczą się o nas i zawsze są gotowi pomagać. Należy do nich Jacques – nasz nauczyciel. Dziś odwiedził nas z żoną i córeczką. Zaproponowali pomoc w tym, co musimy jeszcze zrobić. Jacques złożył łóżka i szafę – ogromna i trudna praca. Ugościłyśmy ich obiadem.

Wieczorem zajrzał ksiądz Gaston odebrać figurki i inne rzeczy, które podarowałyśmy jego kościołowi. Bardzo cieszył się z obrazu błogosławionego Jana Pawła II, którego Haitańczycy kochają i często wspominają jego wizytę na Haiti w 1983 roku.

20130212-221827.jpg

20130212-221901.jpg

20130212-221929.jpg

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 12/02/2013 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: