RSS

Wymiana doświadczeń misyjnych

01 Lu

Dopiero co wyjechali Mark, Mike i Ivon, a tu już następni mili goście! W czwartek 31 stycznia przyjechały nas odwiedzić siostry Dianne i Janet ze Zgromadzenia Sisters of Charity i siostra Elizabeth z Maryknoll. Poznałyśmy je jeszcze w Port-au-Prince, gdzie mają swoją misję. Cieszyłyśmy się, że chcą z nami podtrzymywać znajomość. Zaprosiłyśmy je, by mogły zobaczyć, co tutaj robimy i jak żyjemy.

Ich podróż, która normalnie zajmuje ok. 3 godzin, przeciągnęła się do ponad siedmiu! Wynajęły w Port-au-Prince kierowców, którzy nie znali drogi do Jacmel. Miałyśmy nadzieję, że w związku z tym przenocują, żebyśmy miały więcej czasu na bycie razem, ale mimo późnej pory postanowiły jednak wracać tego samego dnia.

Choć krótka to była wizyta, sprawiła nam dużo radości. Rozmawiałyśmy o życiu i pracy na Haiti. Wszystkie jesteśmy spoza Haiti, więc każda jest tu czymś zaskoczona – było o czym mówić. Siostry też dopiero uczą się kreolskiego, na szczęście mogłyśmy rozmawiać po angielsku. Umówiłyśmy się, że będziemy pielęgnować tę przyjaźń – w większej grupie zawsze raźniej. Modlimy się o szczęśliwy powrót dla nich…

20130201-084014.jpg

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 01/02/2013 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: