RSS

„Zdało się oczom głupich, że pomarli…”

12 Sty

Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. Po nieznacznym skarceniu, dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie. Doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę (Mdr 2, 2-3, 6).

Od wczoraj przeżywamy głęboki smutek. Blisko nas na drodze prowadzacej z Port-au-Prince do Jacmel, drogi, którą jechałyśmy już wiele razy, zdarzył się wypadek samochodowy, w którym zginęły 4 osoby: wolontariusze z grupy medycznej z Michigan w Stanach, z parafii Ducha Świętego w Grand Rapids. Nie był to ich pierwszy pobyt na Haiti, przyjeżdżali regularnie, by leczyć najuboższych. Po ludzku taka tragedia jest niewytłumaczalna, dlatego szukamy pociechy w Słowie Boga.

Dziś rano dowiedziałyśmy się, że pozostała 14-osobowa część grupy nocowała w pobliskim domu rekolekcyjnym. Od razu chciałyśmy tam jechać, aby pomóc w czym się tylko da i wyrazić nasze współczucie. Jednak okazało się, że wyjechali już wczesnym rankiem do Port-au-Prince, i tam będą organizować wcześniejszy powrót do domu. Towarzyszy im nasza modlitwa.

 
2 Komentarze

Opublikował/a w dniu 12/01/2013 w Uncategorized

 

2 responses to “„Zdało się oczom głupich, że pomarli…”

 1. Henryk MS

  13/01/2013 at 03:18

  Włączam sie i ja modlitwa za tych co zginęli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Amen

   
 2. fr.Sadok Maria

  05/05/2013 at 14:29

  W TYM TYGODNIU MAM 2 RODZINNE POGRZEBY…. gŁĘBOKO PRZEMAWIA DO MNIE CYTAT Z KSIĘGI MĄDROŚCI, ALE PRZYPOMINA SIĘ I ŚWIĘTY OJCIEC PIO KTÓRY SWÓJ PŁACZ NA GROBIE MATKI TŁUMACZYŁ – radością!
  Szczęść Boże
  fr.Sadok Maria OPs

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: