RSS

Część 2: „Dzban mąki nie wyczerpał się i baryłka oliwy nie opróżniła się…” 1 Ks.Król. 16,17

11 List

Kiedy po chyba ośmiu godzinach trzęsienia się w samochodzie dotarliśmy do Jérémie, Don udał się na spotkanie z kolegą z Uniwersytetu, pracującym na misji metodystów, a Yvon zawiózł nas do Sióstr Rodziny Myriam Bethlehem, wspólnoty zakonnej, która poznałyśmy w ubiegłym miesiacu, kiedy to byłyśmy w Jérémie pierwszy raz. Próbowałyśmy się skontaktować z siostrami wcześniej telefonicznie, ale bez skutku. Później się dowiedziałyśmy, że ukradziono im telefon. Kiedy więc bez zapowiedzi pojawiłyśmy się pod ich drzwiami, spodziewałyśmy się wszystkiego. Siostry jednak okazały radość na nasz widok i chętnie przyjęły na dwie noce. Znowu doświadczyłyśmy troskliwej Bożej miłości, która czuwa nad nami nieustannie.

Siostry są znane tutaj z gościnności i my poświadczamy, że to prawda! Przyjęły nas, choć ich dom był wypełniony. Właśnie odbywały się tam tygodniowe rekolekcje dla młodzieży. Ich misją jest otwarcie się na wszystkich, którzy szukają odnowy duchowej, katechezy, modlitwy i wspólnoty. W tym tygodniu w ich niewielkim domu przebywało siedmioro młodych ludzi.

Zapytałyśmy Siostry, czy następnego dnia możemy przeżyć u nich dzień skupienia. Uczestniczyłyśmy z nimi w Eucharystii, umożliwiły nam sakrament pojednania, adorację i dzielenie się Słowem. Wieczorem wzięłyśmy udział w rekreacji wraz z całą ich grupą. To było bardzo ubogacające spotkanie ludzi z Haiti, Francji, Kanady, Polski i Stanów.

Coraz wyraźniej widzimy, jak Bóg nas prowadzi, troszczy się o nasze dusze i uczy nas, jak powinna wygladać nasza własna felicjańska misja na Haiti.

20121111-205520.jpg

20121111-205549.jpg

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 11/11/2012 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
<span>%d</span> blogerów lubi to: